NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

W całej Polsce rusza akcja DEKRA SafetyCheck 2018

2018-10-12 09:48:00

Jak pokazują wyniki prowadzanych przez DEKRA badań technicznych, samochód mający 9 – 11 lat, stwarza potencjalnie trzykrotnie większe zagrożenie, niż pojazd w wieku do trzech lat. W przypadku samochodów starszych niż ośmioletnie, liczba aut z usterkami technicznymi wzrasta już do ponad 80%.

Aby przyczynić się do poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, Grupa DEKRA w Polsce kolejny już raz organizuje akcję DEKRA SafetyCheck – bezpłatną kontrolę pojazdów użytkowanych przez młodych kierowców.

W tym roku akcja DEKRA SafetyCheck rozpocznie się w dniu 22 października i potrwa do 31 października. Obejmować będzie 30 wybranych Stacji Kontroli Pojazdów Partner DEKRA. Kierowcy w wieku od 18 do 25 lat będą mieć możliwość bezpłatnego sprawdzenia swoich samochodów m.in. w zakresie oświetlenia, stanu opon, układów zawieszenia i kierowniczego. 

Celem akcji jest - odpowiednio wczesne oraz niezależne od wymaganych prawem badań technicznych - wykrycie istotnych usterek, które mogą wpływać na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w tym stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia nie tylko kierowców oraz ich pasażerów, ale także dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

 W toku poprzednich edycji DEKRA SafetyCheck w całej Polsce kontrolom poddano ponad 1000 aut należących do młodych kierowców. Średni wiek przebadanych pojazdów wynosił 11 lat. Usterki stwierdzono aż w 70% samochodów biorących udział w akcji. Najczęstszymi okazały się defekty zawieszenia oraz układu kierowniczego.

Grupa DEKRA w Polsce realizuje akcję DEKRA SafetyCheck w ramach uczestnictwa w projektach z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego: Dekady Działań na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego  oraz Europejskiej Karty Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Działania prowadzone przez DEKRA mają zwrócić uwagę młodych kierowców na ryzyko, które niosą za sobą usterki techniczne ich pojazdów.

Szczegóły akcji na:  http://safetycheck.dekra.pl

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: